Laparoskopowa Radykalna Prostatektomia 3D
Laparoskopowa radykalna prostatektomia 3D jest jedną z popularniejszych operacyjnych metod leczenia raka prostaty. Na jej korzyść przemawia niewielka inwazyjność zabiegu – krwawienie podczas zabiegu jest minimalne. Podczas operacji usuwany jest gruczoł prostaty z pęcherzykami nasiennymi, częściami nasieniowodów i w przypadku niebezpieczeństwa przerzutów wraz z węzłami chłonnymi.
Laparoskopowa radykalna prostatektomia 3D zalecana jest pacjentom z nowotworem gruczołu krokowego ograniczającym się do stercza lub z zaawansowanym rakiem z przerzutami, jako początkowy etap do leczenia multimodalnego. Zabieg prowadzony jest w znieczuleniu ogólnym z zastosowaniem laparoskopii lub metodą otwartą. Głównym celem terapii LPR jest zapobieganie rozwojowi choroby. Warto wiedzieć o tym, że dzięki tej nowoczesnej terapii Pacjenci nie doznają uszczerbku na jakości życia seksualnego.
Warunki skierowania do zabiegu
Przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu zabiegu, konieczny jest bardzo dokładny wywiad. Zasady dalszego działania uzależnione są od wielu czynników, do których należą:
- ogólny stan zdrowia,
- wiek pacjenta,
- stopień zaawansowania nowotworu,
- zakres złośliwości,
- obecność innych schorzeń.
Ze względu na różnorodność form leczenia nowotworu prostaty, muszą być wzięte pod uwagę wszystkie możliwe przeciwwskazania do wykonania laparoskopowej radykalnej prostatektomii 3D.
Wskazania do zabiegu
O wykonaniu zabiegu decydują:
- wyniki badań histopatologicznych,
- poziom PSA – swoistego antygenu sterczowego,
- badania rezonansem magnetycznym,
- tomografia komputerowa,
- scyntygrafia.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
- choroba niedokrwienna serca,
- POCHP – przewlekła obturacyjna choroba płuc,
- cukrzyca.
Zachęcam do skontaktowania się ze mną w celu ustalenia szczegółów zabiegu. Podczas konsultacji przeanalizuję historię medyczną Pacjenta i udzielę wyczerpujących informacji.